top of page

Casual

Pokazane poniżej nakrycia głowy z tej linii są przykładowymi modelami. Występują najczęściej w bardzo krótkich seriach i mogą różnić się kolorem oraz zdobieniami.

Joanna Jedynak w obiektywie Pawła Romana

pierrot

Pierrot to propozycja dla osób, dla których kapelusz jest zbyt oficjalny natomiast czapka jest zbyt pospolita. Bardziej nieformalny, z drugiej strony sportowy - daje wiele możliwości zabawy ze stylizowaniem naszej garderoby.

Robert Kołak w obiektywie Pawła Romana

openroad

OpenRoad to kapelusz kojarzący się z historiami Dzikiego Zachodu. Dość masywna, prosta główka i średniej szerokości rondo. Może być wykonana zarówno w wersji klasycznej, jak i spersonalizowanej - z przepaleniami i przeszyciami.

Joanna Jedynak w obiektywie Pawła Romana

professor

Professor to nasza wersja kaszkietu wykonywanego najczęściej ze szlachetnego tweedu. Model swoją historią sięga do męskich nakryć głowy pierwszej połowy XX wieku. Szerszej publice został jakiś czas temu przypomniany przez twórców świetnego serialu BBC Peaky Blinders i obecnie cieszy się ogromną popularnością.

fedora brim_edited.jpg

fedora plus

Fedora Plus to zabawa z kontrastowym łączeniem ronda, dającym wrażenie wykończenia szerokim lamowaniem. Bardzo szykowny. Możliwe wersje klasyczne jak i bardziej spersonalizowane.

this is fashion_edited.png
Paweł Roman - zdolna bestia fotografii kolodionowej

diament

Diament to świetna propozycja dla osób o szerokich kościach policzkowych. Szeroka główka tej fedory doskonale wyrównuje proporcje twarzy. Wykonujemy ten model zarówno w wersji klasycznej jak i w bardziej szalonym, spersonalizowanym wdaniu.

Szerokość ronda od 7 do 10 centymetrów.

IMG_20210921_133922_469_edited.jpg

Asymetryczna Fedora

Asymetryczna Fedora może występować zarówno w wersji "zniszczonej", jak i w spokojnej, klasycznej. Wielkość ronda od 7 do 9 centymetrów.

18104931565229064_edited_edited.jpg
tokari

Tokari to słomkowy kapelusz w paski w kształcie Bucket hat, szyty z taśm słomkowych, w ciekawych zestawieniach kolorystycznych. Idealny zarówno na plażę jak i na bardziej zobowiązujące wyjścia.

17933838433197598_edited.jpg
canotier flying ribbon

Słomkowy kapelusz z płaską główką i niewielkim rondkiem (5-7cm), tu z ozdobną wstążką z silk abaki.

beret.jpg

beret meike

Nowoczesny beret dla nowoczesnej kobiety. Wykonany z wysokogatunkowego filcu. Dostępny w wielu kolorach, rozmiary 54-58cm.

Robert3.jpg

gus

GUS to wzór, którego historia sięga początków ubiegłego wieku. Wysoka główka i niewielkie rondo. Doskonała alternatywa dla fedory czy trilby. Dostępny w różnych opcjach kolorystycznych.

img390.jpg

galant

Galant, kapelusz z wysoką główką i opadającym rondem. Wykonany ze szlachetnego gatunku filcu. Dostępny w wielu kolorach.

melooon

Melooon to mocno przeskalowana forma melonika. Wgięcia na główce nadają jej bardziej miękkiego, nieformalnego wyrazu.

Proste rondo o szerokości od 6 do 9 centymetrów, lekko podniesione na brzegu. Model ze zdjęcia wykonany jest ze szlachetnego filcu farbowanego w technice tie dye.

Kasia Łaszcz - stylistka, w obiektywie Pawła Romana

Kind of high hat

Kind Of High Hat jest kapeluszem dla odważnych osób. Bardzo wysoka główka z przodu dość mocno opadająca z tyłu. Szerokie rondo wykończone dodatkowo lamówką z kontrastowego filcu.

Główka zdobiona szeroką, elegancką taśmą oraz wypalony napis "Kind Of High Hat"

IMG_20201229_133358_968_edited.jpg

Boheme

Kapelusz Boheme jest luźną interpretacją cylindra połączonego z klasyczną fedorą. Przywołuje na myśl ekstrawagancki styl francuskich artystów początków ubiegłego wieku. Dość miękka wysoka główka z "przypadkowymi" wgnieceniami i proste, wywinięte ołówkowo niewielkie rondo nadaje całości swobodny wygląd.

20210402_130237_edited_edited_edited.jpg
Canotier

Canotier ze słomki, kapelusz, który swoją historię rozpoczął w XIX wieku i był nakryciem głowy zarówno dla Pań jak i Panów.

Od kilku sezonów nieodzowny element naszej letniej garderoby.

Powyżej wersja szyta z taśmy słomkowej, rondo 7cm, zdobiony szeroką rypsową taśmą. Przeszycia i częściowe wykończenie ronda nadają mu niepowtarzalny, nonszalancki charakter.

17864419706274908_edited.jpg

beret klinowy

Bardzo wygodne, twarzowe i niezobowiązujące nakrycie głowy. Sześcio lub ośmioklinowy beret jest szyty z wysokogatunkowych materiałów - najczęściej wełny lub kaszmiru

img386.jpg

beret bob

Pełniejsza forma niż w modelu Meike. Rozmiary 54-58 cm

img380.jpg

fedora

Klasyczna fedora. Wysoka główka, dość szerokie rondo - 7 do 9cm. Wykonana z wysokogatunkowego filcu. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Z różnymi zdobieniami - od minimalistycznych, przez klasyczne taśmy aż do zupełnie szalonych. Rozmiary 54-58cm.

dead-fedora.jpg
burnt.jpg

vagabond z dużym rondem

Kolejny Vagabond, tym razem z większym rondem 10-12cm. Wykonany z wysokogatunkowego filcu welurowego. Dostępny w różnych kolorach. Uwaga: przypalenia różnią się kolorystycznie odpowiednio do barwy podstawowej kapelulsza. Rozmiary 54-58cm.

porkpie_edited.jpg

porkpie

Porkpie to męski typ kapelusza z niską płaską główką i maleńkim wywiniętym do góry rondkiem. Ulubiony kapelusz muzyków jazzowych.

img405.jpg

modern gipsy

Modern Gipsy to kapelusz z wysoką, okrągłą główką i dość szerokim lekko wygiętym ku górze rondzie. Może być przypalany, przeszywany, ozdabiany taśmami i piórami. Idealny dla miejskiego włóczęgi. Dostępny w różnych kolorach.

pepita.jpg

Halo

Opaska Halo to przebój ostatnich sezonów. Świetnie podwyższa sylwetkę, utrzymuje fryzurę, podkreśla rysy twarzy. Wykonywana z różnych materiałów - pasuje na wiele okazji, może być dodatkiem zarówno do codziennej kreacji, jak i tej "na czerwony dywan".

vagabond

Vagabond to pomysł na klasyczny kapelusz Fedora w nowej odsłonie. Żeby nie było zbyt słodko - znane formy poddajemy obróbce. Są palone, malowane, przeszywane. Każdy model jest niepowtarzalny. Rozmiary 54-58cm.

zio.jpg

Billy boy

Asymetryczna fedora z ołówkowo wywiniętym do góry rondem 6-7cm oraz dość wysoką główką. Wykonana z wysokogatunkowego welurowego filcu. Dostępna w wielu kolorach, rozmiary 55-58cm.

IMG_20211010_124950_828.webp

homburg

Homburg, czyli kapelusz Winstona Churchila i Herkulesa Poirot. Pełna główka, czasami z lekkim zaznaczeniem wgłębienia nad czołem oraz ołówkowo wywinięte niewielkie rondo 6.0cm to cechy charakterystyczne dla tego modelu. Wykonany z wysokogatunkowego filcu zamszowego, występuje w gamie kolorów "męskich': granatach, szarościach, beżu i czerni. Rozmiary 54-58cm.

17980378948352627_edited.png

opaska z kwiatami

Szeroka, płaska opaska wykonana ze szlachetnego, króliczego filcu, ozdobiona skórzanymi kwiatami.

20210615_131815_edited_edited.jpg

halo

Opaski typu HALO są wykonywane w naszej pracowni zazwyczaj w pojedynczych egzemplarzach, rzadko w krótkich seriach - możesz więc być pewna, że Twoja opaska będzie jedyną w swoim rodzaju.

  • Ikona szara Facebook
  • Szary Instagram Ikona
bottom of page